Thyro+ 60 kapsułek wspierających pracę tarczycy

150,00
Dostępny

Opis produktu

Curcuma longa korzeń (Ostryż długi) - sproszkowany korzeń ekologiczny
Boswellia serrata żywica (Kadzidłowiec indyjski) - sproszkowana żywica pozyskiwana w sposób zrównoważony dla środowiska
Arthrospira platensis (Spirulina) pozyskiwana z eko farm
Pipper nigrum owoc (Pieprz czarny) -  proszek- ekologiczne uprawy, fairtrade

DAWKOWANIE :

2 kapsułki x 2 dziennie 30 min przed śniadaniem i kolacją.
Kapsułki Thyro + mogą być uzupełniane mieszanką zioławą Thyro complex

Mieszanka spiruliny/kadzidłowca/i Kurkumy wykazuje działanie przeciwzapalne w kierunku tarczycy, co może przyczynić się do poprawy jej funkcjonowania. W badaniach mieszanka kurkuny/spiruliny i kadzidłowca  stosowana w dawce 2 kapsułki x 2 dziennie przez 3 miesiące wpłynęła na zmniejszenie guzków tarczycowych. 
Działanie to było wynikiem własciwości przeciwzapalnych mieszanki.

Boswellia serrata żywica (Kadzidłowiec indyjski -Żywica drzewa Boswellia serrata była używana od wieków w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej do leczenia różnych stanów zapalnych. Żywica zawiera wiele bioaktywnych związków, w tym kwasów boswelicznych, które wykazują właściwości przeciwzapalne. Kwas bosweliczny hamuje aktywność niektórych enzymów, które odgrywają rolę w procesie zapalnym.

Curcuma longa korzeń (Ostryż długi)-Kurkuma, została uznana za posiadającą właściwości przeciwzapalne. Kurkuma zawiera bioaktywny związek zwany kurkuminą, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Kurkumina działa poprzez hamowanie aktywności pewnych enzymów i cząsteczek w organizmie, które odgrywają rolę w procesie zapalnym. Badano jej potencjalne korzyści w różnych stanach zapalnych
Pipper nigrum ​(Pieprz czarny) - Pieprz czarny wpływa na wchłanianie kurkuminy, która jest składnikiem aktywnym w kurkumie. Pieprz czarny zawiera związek nazywany piperyną, który zwiększa wchłanianie kurkuminy w organizmie.
Połączenie kurkuminy i piperyny może zwiększyć biodostępność kurkuminy o 2000%. Oznacza to, że połączenie kurkumy z pieprzem czarnym może zwiększyć jej skuteczność w leczeniu stanów zapalnych i innych chorób.

Arthrospira platensis- Spirulina jest bogatym źródłem różnych minerałów, w tym żelaza, wapnia, magnezu, potasu i manganu, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Spirulina zawiera aminokwas tyrozynę. Tyrozyna jest niezbędnym aminokwasem biorącym udział w produkcji różnych neuroprzekaźników, może także bezpośrednio wpływać na funkcjonowanie tarczycy- bierze udział w produkcji hormonów tarczycy - jest kluczowym składnikiem hormonów tarczycy - tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3).

UWAGA
Chociaż naturalne suplementy, takie jak Boswellia serrata czy Kurkuma longa mogą być pomocne w niektórych przypadkach, nie powinny być stosowane jako substytut konwencjonalnego leczenia medycznego. Jeśli interesujesz się stosowaniem Kadzidłowca czy Kurkumy lub jakiegokolwiek innego naturalnego suplementu w leczeniu problemów z tarczycą najpierw skonsultuj się z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia.
Jeśli masz guzki tarczycy, ważne jest, aby współpracować z lekarzem, który pomoże Ci opracować spersonalizowany plan leczenia, uwzględniający Twoje konkretne potrzeby i objawy. Leczenie guzków tarczycy może obejmować monitorowanie guzków za pomocą regularnych badań ultrasonograficznych, leki regulujące poziom hormonów tarczycy lub w niektórych przypadkach, operację usunięcia guzków.
Powiadomienie o dostępności: Thyro+ 60 kapsułek wspierających pracę tarczycy

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie