Flora jelitowa 250 ml

250,00
Dostępny

Opis produktu

Coptis chinensis. 1:3 45%
Scutellaria baicalensis 1:2 60%
Andrographis paniculata 1:2 45%
Azadirachta indica 1:2 45%

DAWKOWANIE 5-10 ML X 2 DZIENNIE OK 30 MIN PRZED POSIŁKIEM


Mieszanka ziołowa wspierająca zdrową florę jelitową  Dla optymalnych efektów mieszankę 'Flora jelitowa' można  połaczyć z mieszanką Flora + ,wpływającą na integralnośc śluzówki jelita- w dawkowaniu :"Flora jelitowa" 10 ml x 2 dziennie przez 4 kolejne dni w tygodniu (Pon-Czw) następnie Flora (+) 5 ml x3 dziennie lun 7,5 ml x 2 dziennie przez kolejne 3 dni tygodniu (Pt-Niedz) , w dni zażywania Flora + należy zażywać dobrej jakośći probiotyki.
Mieszanka Flora jelitowa i Flora + nie powinny być łaczone i mieszane.

Jelito posiada unikalny i indywidualny mikrobiom,istnieje bliski związek między mikrobiomem jelitowym a wieloma jednostkami chorobowymi. Modyfikowanie mikrobioty bezpośrednio wpływa na poprawę wielu symptomów i ogólnego samopoczuca. Wiele ziól tj Coptis chinensis, Andrographis paniculata , Hydrastis canadensis, Berberis vulgaris  czy Azadirahta indica moga  wpływać na florę bakteryjną redukując ilość negatywnych mikroorganizmów w jelicie co może poprawić ogólne samopoczucie czy niektóre symptomy wielu chorób.


Coptis chinensis-Cynowód chiński - W tradycyjnej medycynie chińskiej Coptis chinensis był używany ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne w leczeniu różnych infekcji, w tym zakażeń przewodu pokarmowego. 
Korzeń i kłącze rośliny zawierają kilka alkaloidów, w tym Berberynę- naturalny związek chemiczny występujący w kilku roślinach, w tym w Coptis chinensis, wykazuje potencjalne korzyści dla zdrowia jelit i zaburzeń mikrobioty jelitowej.
Berberyna ma właściwości przeciwbakteryjne, które mogą pomóc w ponownym zrównoważeniu mikrobioty jelitowej poprzez  hamowanie wzrostu szkodliwych bakterii i promowanie wzrostu korzystnych. 
Berberyna wykazuje również działanie przeciwzapalne, co może pomóc zmniejszyć stan zapalny jelit, który często towarzyszy zaburzeniom mikrobioty jelitowej. Ponadto, może poprawić funkcję bariery jelitowej, co pomaga zapobiegać przenikaniu szkodliwych substancji przez ścianę jelita i do krwiobiegu.

Scutellaria baicalensis- Tarczyca bajkalska- właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Scutellaria baicalensis może poprawić skład mikrobioty jelitowej i zwiększyć ilość korzystnych bakterii, takich jak Bifidobacterium i Lactobacillus, jednocześnie hamuje wzrost szkodliwych bakterii, takich jak Escherichia coli i Salmonella enterica.
Kombinacja  Scutellaria baicalensis i Coptis chinensis (SB-CC)  wykazuje synergistyczne działanie na jakość i funkcjonowanie jelit. Mieszanka tych ziół może wpłynąć pozytywnie na nabłonek jelitowy. Ponadto SB-CC może zmniejsza poziom czynników zapalnych interleukiny-1β (IL-1β), IL-6 i czynnika martwicy nowotworów-α (TNF-α) w tkance jelitowej.- czyli działa przeciwzapalnie. SB-CC działa hamująco na niektóre potencjalne bakterie enteropatogenne i bakterie wytwarzające LPS, takie jak Proteobacteria, Enterobacteriaceae, Enterobacter, Escherichia-Shigella i Enterococcus, a także mógł stymulować proliferację bakterii wytwarzających kwas masłowy, takich jak Lachnospiraceae i Prevotellaceae. Kwas masłowy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu integralności i funkcji bariery jelitowej, zmniejszając stan zapalny i poprawiając wchłanianie składników odżywczych.
Kombinacja SB-CC jest tradycyjnie używana w ziołoterapii i w porównaniu z pojedynczymi ziołami, wykazuje bardziej ochronny efekt na  jelita oraz  wpływa na wyższą różnorodność mikroorganizmów w jelicie  W praktyce synergiczny efekt kompleksu SB-CC, jest lepszy niż efekt sumy berberyny i baicaliny- skłdników aktywnych Coptis chinensis i Scutellaria baicalensis.

Andrographis paniculata - Brodziuszka wiechowata- działa przeciwzapalnie, przeciw wirusowo i przeiwbakteryjnie, ma pozytywny wpływ na zdrowie jelit poprzez wpływ na  mikrobiotę  jelitową. Andrographis paniculata ma korzystny wpływ na mikrobiotę, która zostałą zaburzona przez antybiotykii Zwiększa liczbę korzystnych bakterii, takich jak Lactobacillus i Bifidobacterium, jednocześnie zmniejszając liczbę szkodliwych bakterii, takich jak Clostridium.

Azadirahta indica - Miodla indyjska -Neem- skuteczny w zmniejszaniu poziomów szkodliwych bakterii w dysbiozie jelitowej. Aktywny składniki neemu - azadirachtina ma właściwości przeciwbakteryjne. Neem zmniejsza poziomy szkodliwych bakterii, takich jak Escherichia coli i Staphylococcus aureus, w jelitach, jednocześnie zwiększając poziomy korzystnych bakterii, takich jak Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium bifidum.


Zdrowie jelit jest wynikiem diety, stylu życia i wielu innych czynników. Mieszanka ziołaowa nie powinna być używana jako substytut zdrowej diety. Problemy z florą bakteyjną mogą mieć rózne podłoże, dlatego przy jakichkolwiek zaburzeniach pracy jelit zaleca się konsultację z lekarzem dla zbadania przyczyny i dobrania odpowiedniego leczenia. Zabużony mikromb może negatywnie wpływać na działanie całego organizmu.
Zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek suplementu ziołowego, zwłaszcza jeśli masz jakieś istniejące schorzenia lub przyjmujesz leki. Mieszanka na jelita nie może być zażywana razem z jakimikolwiek  lekami. Zioła zawarte w tej mieszance mogą powodować symptomy detoksykacyjne tj zmęczeni, rozdrażnienie, problemy z koncentracją. W przypadku wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych zaleca się zaprzestanie zażywania ziół do ustąpienia symptomów i kontak z lekarzem.
Mieszanka ta nie powinna być stosowana jako zastępstwo dla medycznej terapii.
Zioła nie powinny być zażywane podczas ciąży i karmienia piersią.
Mieszanka ziołaowa nie powinna być zażywana w przypadku alergii na jakikolwiek składnik. Mieszanka ziołaowa nie powinna być zażywana przez dzieci poniżej 18 roku życia.
Powiadomienie o dostępności: Flora jelitowa 250 ml

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie